Uradna stran nogometnega kluba Peca

Z Marjeto brez golov

Prvič v letošnji sezoni se je prvenstvena tekma Pece končala z najbolj nepopularnim rezultatom 0:0. V okviru 20. kroga prvenstva so Črnjani gostovali v Marjeti in se s tamkajšnjim klubom razšli brez zadetkov.

V udarni enajsterici je v primerjavi s prejšnjo tekmo prišlo do treh sprememb, priložnost od prve minute so dobili Matic Pečovnik, Tilen Raztočnik in Valentin Štaleker. Od samega začetka so črnobeli pokazali, da jih zanima le poln izkupiček in s prodori preko obeh kril iskali svoje priložnosti. Nekih resnih situacij si niso ustvarili vse do strela Pečovnika na sredini polčasa, ki mu je žogo lepo serviral Andrej Piko, a je bil Trigi nenatančen pri zaključnem strelu. Kot se je kasneje izkazalo, je bila to najlepša priložnost za vodstvo Pece. Domačini v prvih 45 minutah razen ene priložnosti po napaki Raztočnika niso imeli.

Drugi polčas je bolje začela Marjeta, Peca pa domačega vratarja ni posebej ogrožala, saj si razen nekaj prostih strelov ni priigrala omembe vredne situacije. Na drugi strani je moral Žiga Čavnik dvakrat resneje posredovati, da je preprečil vodstvo domačinov. V 89. minuti je lep prodor po desni strani uprizoril Nejc Rogelšek, ki so ga domači branilci uspeli s prekrškom zaustaviti še izven kazenskega prostora, vendar se tudi iz tega prostega strela ni izcimilo nič posebnega, tako da sta si ekipi razdelili plen.

Peca po deveti zaporedni tekmi brez poraza sicer ostaja na tretjem mestu, a se ji je Malečnik približal le na točko zaostanka ob odigranem srečanju manj. Črnjani bodo ta vikend počivali, saj ne igrajo prvenstvene tekme, hkrati pa se bodo na treningih že pričeli pripravljati na najzahtevnejšo gostovanje v sezoni, ko bodo 6. maja igrali pri vodilni ekipi lige v Pesnici.